Slavia Hradec Králové (Jan Netuka) (http://www.shk-ob.cz/chat)

Závod Pražské zimní ligy O 106 na Kozla s hromadným startem ve Velkých Popovicích: Neuvěřitelných přes 300 běhuchtivých lidí - no není divu při tak krásném jarním počasí. A byli jsme i vidět na stupních vítězů. Kat. B (9.1 km) 2. HonzaG, 4. Vojta, kat C. 2. JÁ ! Jeden z nás vyhrál plechovku místní značky, jeden jablečnomeruňkovou přesnídávku... 


Liškovi (B)

Hezké trasy, hezké počasí, dobrá organizace, co víc si přát.
Díky Dane


David Vít (A) + Mariana Vítová (2 roky)

Ahoj,
Postup 1,..., 6, X, 7, na 8 jsem vylezl o údolí dříve, pak se Marianka pocurala. Takže jsem to otočil 150m pred 8. kontrolou přes Mokřany do Lojovic. Letos se mi líbilo , škoda, ze to nevyšlo. Dík


Katka Svatošová (B)

Ahoj Dane.
Moc děkuji za bezvadný závod. 
Je to můj druhý "opravdový" OB a i když výsledek asi nic moc, dost jsem si čas v lese užila.


Honza Škrabálek

Ahoj,
díky za dnešní pěkný závod.


Veronika Glosnerová

Díky, bylo to moc fajn.


Jaromír Buriánek (A)

mně stačí 2-rozměrná mapa + vrstevnice. Co je navíc mi dělá problémy.
Proto nechodím na Večerník Praha. Přechod Kozla na laserscan mě stál 20
minut navíc (hrozně mě pletla silnice a kvůli novým barákům jsem naběhl
nejdřív na jiný kopec). Když započtu méně výhodné vylezení na kopec pro
Xko až z 8.k., tak dalších 20'. Určitě bylo nejlepší 6 - X - 7 s využitím
silnice. Osmičku (běžel jsem k ní cestou traverzující ploché údolí) jsem
nejdřív taky hledal o údolí dřív a měl jsem na ní čas 84 minut. Po opětném
přechodu na Kozla mě kromě kopce ještě zdržela velmi dlouhá oplocenka,
kolmá na postup. Po přechodu na Tejček to byla úleva, ale běžet už jsem
moc nemohl. Naklikáním postupu na Mapy.cz mi vyšlo, že jsem ušel 21,5 km.


Tomáš Johanovský (A)

Dik za opravu a pekny zavod. 
Ze existuje nejaka kontrola X jsem si bohuzel vsimnul az na 9, takze jsem se pak prosel z 12 na X :)


Dominika + Regina Ježková (B)

Děkujeme za moc pěkný závod


Pavla Vildmonová (A)

Mára Uhlíř doběhl přede mnou, nikdo mezi námi nebyl, ani z jiných kat (tudíž bys ho měl mít jako 319) ...má z nás vetošek hrůzu, hnali jsme ho přes sebou asi posledních 5 kontrol ..kdybych ho s ádou porazila by asi nepřežil ..ale měl to hoch opět dost na mále :)
Pak je divné, že mezi Martina Žáčka a Petru se dostalo tolk lidí, na sběrce byli spolu....
dík moc, bylo to super ..a evidentně ses s tím hodně bavil ..udělat A a B jiné kontroly ...hmm...to jsi asi jediný, bývá, že A bere úplně všechno a ostatním kategoriím se to vyzobává :)Jírovi (B + D) (http://www.jirahome.net/orientak/index_orient.php)


Tento závod se stává obdobou středočeského žebříčku. Možná, že by se to do něj mohlo počítat :-). Letos se zúčastnilo 371 závodníků. To je fakt neskutečné. Zatím zimní ligu vedla Praga Magica s 240 závodníky. Byli tam i závodníci z jiných krajů. Prostě bomba!!! A k tomu přálo počasí - žádný sníh, ráno teplota kolem 1°C, prostě paráda. Start byl po vlnách a cíl na krabičku. A to hodně zjednodušilo cíl. Tom si vybral kategorii "B" a to bylo 9km. Áčko letos mělo 15km. S Fildou jsme si dali "déčko", kde bylo něco kolem 4km. A když Tom doběhl, tak byl docela hotovej. Prý to nebylo o mapě, ale o běhu. Prostě rychlovka. Ale i tak 11.místo je super. Šlo o to si zatrénovat a tento závod to splnil. A ještě s takovou kulisou plného lesa závodníků. Už teď se těšíme na příští rok.


Lucie Slavíková

Ahojky, díky za super PZL!  Díky moc a měj se pěkně, těším se napřesrok.


Kuba Makovský (A)

X-ko jsem chtěl sebrat ze 7k a na 8k pak doběhnou podle Kozla II (
běžet jen podle laserscanu se mi nechtělo). Během postupu na X se mi
ale povedl parádní kufr. Nakonec jsem byl rád, že jsem nějak na azimut
trefil údolí na vrstevnicovce a po chvíli česání i 8k. Varianta 8-X-9
ale rozhodně nebyla ideální..

Díky za parádní proběhnutí a už se těším na další ročník.


Zuzana Kohlová (http://skobkralupy.unas.cz/2014/01/Opet-na-Kozla-tentokrat-o-106.html)

Další PZL byla ve znamení krásného "jarního" počasí, což vylákalo do lesa téměř 400 závodníků, takže to vypadalo jako na žebříčkovém závodu. Start byl, jak ho někteří trefně nazvali, masakr - vybíhalo se po kategoriích v několika vlnách a v do té doby opuštěném lese to rázem vypadalo jak na Václaváku. Naštěstí první kontroly byly vybaveny několikery kleštičkami, aby se netvořily fronty. Běželo se na aktuální klasické OB mapě s pevným pořadím kontrol. Jen trasy A a B měly navíc kontrolu X nebo Y, kterou mohl závodník sebrat kdykoliv během závodu. 

V cíli na nás čekalo již tradičně občerstvení v režii pořadatelů a hlavně vyhlášení vítězů. Za rok z nás někdo toho Kozla třeba vyhraje. Výsledky.

Náš oddíl měl zastoupení ve třech kategoriích - B (Zuzka, Alena, Jindra, Jirka, Vašek, Ondra), C (Hanky, Šárka a Marcela, Franta) a D (Míša). Všichni jsme se vrátili z lesa spokojení, možná až na Ondru, který zapomněl sebrat kontrolu Y :)Jan Přibík (B)

Ypsilon

ráno mi v hlavě buší zvon
slunce mi svítí do ksichtu
proti jdou nadšené davy 
vyběhnu pozdě žádný shon
obleku hadry na šichtu
potlačím jiné stavy

třesoucí rukou štípnu
slzí mi přitom voči
na dvojce jsem kdesi
pak už na to vlítnu
kdosi v křoví močí
překrásné české lesy

škobrtnu nohou vo drát
rezatej se v listí plazil
rázem jsem držkou v zemi
nasrat nasrat nasrat!
kdo tohle kdy zažil?
všecko se rychle mění

pak předbíhám yamahu
jsem už předposlední
optimismus léčí
překonám hravě námahu
na tohle si sedni
a zanech blbých řečí

málem jsem zapomněl ypsilon
stojím tu v čistém lese
určitě jako tvrdé y
předtím byl rychlý hon
a teď sotva jde se
nevím co bys dělal ty

kousek sem a kousek tam
a pak metr vpravo
půlmetru za mnou je tu
sotva ji však nahmatám
placatá víc než zdrávo
už mizím v cukuletu

zelená je dnes modrá
a vše šťastně končí
už je tu hnedle kozlí ves
dočkali jsme se dobra
s čím se člověk dnes loučí
za rok neštěkne ani pes

a doma si dám knedle!Jana Kožinová (A)

Ahoj,

X jsem se svojí skupinou brala mezi 7 a 8, možná bylo lepší ho brát mezi 6 a 7, ale toho jsem si všimla pozdě. Ta moje varianta měla zase tu výhodu, že se šlo hodně po silnici a celé po mapě.

Moc dík za pěkný závod


Radim Hošek (A)

Mel jsem radost, ze jsem spravne odhadl, ze X-ko se bere mezi 6. a
7.k. I kdyz pri postupu na ni jsem o tom nebyl 100% presvedcenej.
Navic me to stalo par desitek vterin na chybach na 4 a 5, protoze jsem
se venoval rozjimani o kontrole X a balik prede mnou, na ktery jsem
spolehal, temer nemapoval. Hanba. Kdyz jsem se ze sestky rozbehl na
Xko, a otocil se, videl jsem smes skodolibych i zdesenych vyrazu a jen
malo chapajicich.

Legrace.

Dik!


Milan Borovička (B) (orienteering.cz/sosnoviny)


V sobotu se konala další Pražská zimní liga ve Velkých Popovicích aneb Opět na Kozla. Mapa je možná dost oběhaná, ale proběhnout se přišlo zřejmě rekordních 350 závodníků. Počasí opět jarní, až po závodě zapršelo. Pořadatel stihl i vyhlášení výsledků. Mapa normální isom a skoro přesná.-) Jen nejdelší trať si dala kousek po prastaré mapě a kousek na vrstevnicovce z vyhodnoceného laseru.


Martina ? (http://foxklub.cz/vzkazovnik/?akce=116)

Kozla máme úspěšně za sebou a běhá nás čím dál tím více :-).
Tentokráte dorazil i Tomáš a největší hvězdou byl Toník, který dokázal, že správný ROBák umí běhat OB i bez buzoly :-).


Jaromír Buriánek (podruhé, tentokrát na stránkách http://oksparta.cz)

Závod pořádal Dan Šafka, shromaždiště tradičně v budově tělocvičny ve Velkých Popovicích. Účast byla naprosto rekordní – skoro 360 lidí a pěkné počasí s teplotami nad nulou. Bylo postaveno 5 tratí - A, B, C, D, L. (Trať L byla sjízdná i s kočárky, zahlédl jsem i vozíčkáře). Start byl opět ve vlnách po 5 minutách. Nejdelší trať A měla tradiční kontrolu X, novinkou byla kontrola Y pro trať B. Sparťanů bylo asi 10. Přihlásil jsem se do áčka – limit byl 4 hodiny, takže dost času na uběhnutí 15 km. Trať A byla náročná fyzicky, ale prověřila i orientaci. Celkem se běželo na 4 mapách: Tejček – skoro nová mapa, charakterem krátká trať, laserscan prověřil orientaci podle vrstevnic a odhad vzdálenosti, Kozel II – to byla klasika na mapě čtrnáctce z r. 1980 s několika dokreslenými změnami a Bartošky – „sprint“ (pro A jen poslední 2 kontroly ). Na prvních kontrolách byly 2 i 3 kleště, takže já už jsem ve frontě čekat nemusel. Po rychlém začátku, kdy jsem se držel Zdeňka, se nezdařil přechod z 6. kontroly na laserscan – mapy byly vůči sobě posunuté kvůli různému měřítku – a taky aby se to všechno vešlo na A4. Když mně to úplně došlo, tak jsem kvůli nově zastavěnému pozemku ulítl podruhé – na jiný kopec. Když už jsem chtěl odběhnout, tak tam přiklusala Eva s Honzou Píchalem a blbli jsme tam dalších 5 minut. Pak jsem se teprve vydal na správný kopec, pro jistotu až z ohybu boční silnice. Horší bylo, že jsem pozapomněl na kontrolu X, která byla na kopci kousek od silnice. Šel jsem na ni až z osmičky (na ní jsem měl čas 84 minut a 9,2 km v nohách), což bylo hodně do kopce a ještě s velkou oklikou kvůli dlouhým trojkovým hustníkům a oplocenkám. Pak už to bylo poměrně jednoduché, protože louky, hlavní cesty a vrstevnice celkem seděly. Taky největší stoupání jsem měl za sebou. Na 9. kontrole jsem se opět sešel s Píchalem a na 12. jsem mu utekl. Na 15. k., opět na Tejčku, jsem doběhl Jéňu Švába a na 21. kontrole jsem mu utekl. (Když píšu „utekl“, tak to nebylo nějak rychle, ale měl jsem asi lepší „tah na kontrolu“.) Dostal jsem ale hlad a za pochodu jsem pojedl kávěnku. Musel jsem dávat bacha, abych nezakopl, protože pak by hrozila křeč. Ale dobře jsem se vypořádal s „kapří“ k.23. A pak už čekalo jen poslední větší stoupání, 3 lesní kontroly a cesta do cíle ulicemi a poslední 2 kontroly. Došel jsem v limitu, v nohách asi 22 km. Ale čip jsem s sebou tahal zbytečně – vyčítací krabička už odjela. Kategorii vyhrál Mrazák (103‘) před Losmanem a Hanslianem, prvních 8 čas pod 2 hodiny. Obsadil jsem pěkné 57. místo, za mnou skončilo 14 borců a borkyň, z toho 12 disk za chybějící kontrolu nebo to předčasně „zabalili“. Tentokrát i Eva. Miloš tentokrát doběhl v pořádku, zato Jiřina se při pádu trochu potloukla. Naštěstí tu byl opět Bohouš (Hamáček).


Pohledem pořadatele:

Závod s neskutečnou účastí jsme myslím zvládli docela dobře uspořádat. Kontrola Y se v B docela ujala, zapomněl na ni pouze jeden závodník, třeba bude i příště. Po loňském údolí duchů a letošním přechodu na laserscan si myslím, že si kategorie A zaslouží trochu normálnější mapu příští rok.