Martina Zelená (BŽ)


Dane,

moc díky za krásný závod - opravdové proběhnutí po opravdové mapě s opravdovými volbami postupů atd..


Jan Šedivý (2. v A)

Kazdopadne diky za supr zavod, jeste jsem na to ted koukal, ze by
se snad vypaltilo jit na tu kontrolu X hned pred jednickou.


Tomáš Dlabaja (1. v A) https://dlabaja.wordpress.com/

Opět na Kozla je oblíbený závod Pražské zimní ligy pořádaný Danem Šafkou obvykle zpestřený i vyhlášením v kozlí masce :-) Poprvé jsem si vyzkoušel dlouhou trať s kontrolou X (volná kontrola mimo pevné pořadí k oražení kdykoliv). Na nenáročné trati (navíc jen v třičku při 12°C) jsem přesto očekával bolestivý zážitek při pokusu o stínování Honzi Šedivého, který zvýšil kvalitu startovního pole o milion procent. Ale nějakou haluzí jsem se v půlce trati ocitl na čele závodu osamocen a zavzpomínal na stará závodnická léta a začal krutý boj o vychlazené Kozly :-) Vlkovi jsem unikl z talíře jen o pár metrů před cílem a sázkové kanceláře asi nepotěšil. A jak mi sdělila malá “pragováččata” při vyhlášení, porazil jsem prý mistra světa ;-)


Jírovi (2.v BM, 3. v L a 14.v D) http://jirahome.net/

Jako každý rok, i letos jsme vyrazili na Kozla. Je to přece jasné, tento závod ve Velkých Popovicích se nám vždycky líbil a nebylo tomu jinak ani letos. Neuvěřitelné ale bylo počasí, protože v lednu 13°C je dost netradiční. Nebyl sníh, ale trošku si po dešti v noci s námi pohrálo bahno. Párkrát vylezlo i slunce, ale byl větší vítr. Ale na běhání akorát. Tom si dal 9km a o moc víc nenaběhal, takže bylo vidět, že se dalo běžet v pohodě. Tentokrát si dala závod i Moni, byly to 4km a povedlo se jí to. Dala to za hoďku, což je super. Já jsem si s Fildou vybral cca 2km trať, která byla v podstatě ve městě a pro Fildu to bylo akorát. Moc se mu to líbilo a doběhl na 3.místě. Na závěr bylo vyhlášení, Tom skončil na 2.místě asi o 2s, tak si vyhlášení užil (dostal pěkně ručně dělanou medaili a pár drobností v tašce). Bohužel nebylo vyhlášení pro ty malé, takže Filda se sice těšil, ale nakonec si mohli vybrat alespoň nějakou sladkost. Moc se nám závod líbil a rádi se příští rok vrátíme.


Jaroslav Sedláček (C)

Kozel se Ti moc povedl, supr. 


Milan Borovička (B) www.orienteering.cz/sosnoviny/

 Po Novém roce je už tradičně první závod Pražská zimní ligy ve Velkých Popovicích neboli Opět na Kozla. Účast byla proti loňsku poloviční, ale i tak se někteří divili, kolik lidí na ty zimní trénnky jezdí - letos tedy jen 220. Počasí bylo nezvykle teplé, ale hodně větrné. Les byl příjemný, jehličnatý, kontroly jednoduché. Tratě nebyly dlouhé a i pajdavci dokončili v limitu. Na vítěze čekaly ceny od mistních sponzorů, samozřejmě i z popvického pivovaru.


Viktor Slavík (A)

Ahoj Dane,

ještě jednou díky za supr závod (mrzí mě že jsem na Áčku nevzal před 1. kontrolou Xko - všiml jsem si toho ale nechal se strhnout davem...)


Lukáš Kettner (A)

V sobotu 10.1. se ve Velkých Popovicích, městu pivo zaslíbenému, běžel již tradiční závod PZL. Na start hlavní trati se postavili i dva mistři světa ze štafet ve Švýcarsku -Olaf se Šéďou. Poslední ze štafetového tria Beťák prohání klokany a Hubmanny v Tasmánii, takže jeho neúčast byla pochopitelná :) Šéďa s Olafem potvrdili svojí extra třídu a již od druhé kontroly se osamostatnili a rozdali si to o prvenství. V cíli byl rychleji Olaf, který se lépe popasoval s mapovou technikou. Olaf už letos pověsil svůj repre dres na hřebík, ale stále je vidět, že orienťák se nezapomíná :) Podle jeho slov si to Šéďa prohrál mapově sám, v závěru mohutně dotahoval, ale tentokrát to nestačilo.

Závod kategorie A byl pomyslně rozdělen na dvě části. V té první se běželo na mapě Tejček 1 : 10000 až po 17.kontrolu. Od 17.kontroly se běželo na mapě Kozel I., Kozlík a Mokřanský potok s měřítkem 1 : 20000 a vloženou kontrolou X, která neměla pevně stanovené pořadí. X-ko bylo ideální orazit cestou z kontroly 20 nebo 21 jako já (viz mapa).


Průběh závodu byl dobrý až do kopce na k 21, kde jsem totálně odpadl a bez tablety jsem byl rád, že jsem alespoň došel do cíle. To se moc nelíbilo Vojtovi, který seděl u doběhu na zídce a nevěřícně na mě koukal a snad mi chtěl dát i ránu :)


Martin Kondrát (5. v B)

pzl byla super, to béčko mi nakonec úplně stačilo. 


Jan Weger (C)
letošního Na kozla jsem si užil při závode i po něm. Počasí přálo a místo shromáždiště a cíle mi připadá optimální - moznost posedět v hospodě po závodě s jinými borci jsem neodolal a nelitoval. Poté co jsme uběhl trasu za dvojnásobek času potřebného pro její zvládnutí rychlým chodcem a byvše v Sokolovně  poučen o vhodných trekových trasách Tibetu, formách veřejné dopravy v Praze a v Číně a slabinách českých modelů predikce počasí - jsem dorazil domů v tak povznesené náladě, že jsem si ještě musel jít zaběhat, respektive vyvenčit psa...a k jeho překvapení jsme tentokrát běželi... 

Tak příští rok na startu

PS: jen ty stupně vítězů bych řešil nějak jinak...prostorněji, přehlednějiStanislav Moravec (sběr Tejček)

vsechno jsme kupodivu nasli, oduzlili v poho, stihli to do tmy a navic jsme si to uzili, takze super.

 

Martin Tušl (sběr Kozel)

Byla to radost probehnout se po lese.
Pohledem pořadatele

Letošní kategorie A měla normální mapu a tentokrát byl jediný chyták závodu v tom všimnout si, že jeden z možných postupů na Xko je start – X – 1. Měl jsem radost, že si toho někteří závodníci všimli a šli to tak, i když ani ostatní postupy nebyly o tolik horší. Taky jsem měl radost, že vyšlo počasí a bylo neuvěřitelných 12°C (i přesto, že v pátek i v neděli byly 4°C). Někteří účastníci toto nazvali tzv Kozlí efekt. Díky tombole se letos zúčastnilo vyhlášení množství lidí, i když prostor byl stísněnější, než v minulých letech. Kuba Makovský a Majka Dlouhá se na Kozlích stupních vítězů ocitnul již počtvrté v kategorii A, Tomáš Dlabaja (Olaf) a Jan Šedivý (Šéďa) zvládli áčko pod 100 minut a Jirka Fišer výhrou v céčku potvrdil, že si předzávod Jizerské Padesátky vybral dobře. Po osmé se áčka zúčastnil Hynek Urban, který zvládl všech 8 kontrol X odlovit za 20 hodin 19 minut a 3 sekundy. Pokusíme se pořádat Kozla dál – (přeci jen zbývají už jen dva do Opět na Kozla X).